Kiedy Normobaria Wilanów jest czynna?

    Do Normobarii Wilanów można przychodzić na sesje dzienne i nocne. Działamy 7 dni w tygodniu i w niektóre święta.

Ile trwa sesja dzienna?

    SESJE DZIENNE trwają dwie godziny i rozpoczynają się o stałych porach. Są to zawsze nieparzyste godziny w ciągu dnia, od 9:00 rano co dwie godziny następuje wymiana gości, a więc 9:00, 11:00, 13:00, 15:00, 17:00 i o 19:00 zaczyna się ostatnia sesja dwugodzinna kończąca się ok. godz. 21:00.

Jak mogę umówić się na sesję?

    Najlepiej jest dawać nam znać o zamiarze przyjścia na konkretną sesję, nawet jeśli jest to na 10 minut przed jej rozpoczęciem, a zwłaszcza jeśli jest to pierwsza wizyta u nas.

    Bywa, że komora jest wynajęta na wyłączność, odbywa się w niej wydarzenie specjalne (wykład, warsztat, koncert, terapia) i wszystkie miejsca są już zajęte. Przed taką sytuacją uchroni właśnie kontakt z nami bądź sprawdzenie kalendarza sesji specjalnych.

Jakie są przeciwskazania do skorzystania z komory normobarycznej?

    Wstrzymania się od skorzystania z komory normobarycznej mogą wymagać przede wszystkim następujące warunki:
- przeszczepy,
- zapalenie ucha,
- leczenie kanałowe zęba (w poprzedzających 10-14 dniach),
- katar.

    Jeżeli zaistniało/zaistnieje jedno z powyższych, prosimy o informację, żeby przyjrzeć się sprawie i ewentualnie zasugerować odsunięcie wizyty w normobarii w czasie. 

Czy muszę być wcześniej przed sesją?

    Prosimy przybywać na ok. 10 - 15 minut przed rozpoczęciem danej sesji. Prosimy założyć, że wyjście również może nastąpić 5 - 15 minut po pełnej godzinie.

Czy w pobliżu jest dostępny parking?

    Na naszym terenie jest parking do Państwa dyspozycji.

Jak się ubrać?

    Nie trzeba się specjalnie ubierać, ubiór dla celu terapeutycznego nie ma znaczenia.

Czy muszę się przygotować do sesji?

    Nie trzeba się zbytnio przygotowywać do sesji, prosimy jedynie nie perfumować się tuż przed nią.

Na miejscu do Państwa dyspozycji są kapcie hotelowe albo ochraniacze na buty i o ich użycie prosimy przed wejściem do komory.

Jak wygląda proces wejścia do normobarii?

    Do normobarii wchodzimy wszyscy wspólnie. Kilka minut spędzamy w pomieszczeniu, w którym przeprowadzamy zmianę ciśnienia z atmosferycznego do około 1500 hPa.

    W trakcie tego procesu zatykają się uszy jak podczas startu/lądowania samolotu albo nurkowania i należy zadbać o ich odtykanie. Jeśli jest taka potrzeba, personel Normobarii Wilanów objaśnia różne techniki odtykania uszu, czuwając nad Państwa komfortem.

Jak wygląda sesja dzienna?

    Wewnątrz naszej normobarii są dwie przestrzenie. Tzw. część główna oraz osobny, prywatny pokoik. Wewnątrz jest również toaleta. 

    W środku do picia w nieograniczonej ilości jest woda wodorowana oraz woda ciepła. Do dyspozycji są koce oraz poduszki. Jest również specjalny regulowany stolik na kółkach pod laptopa.

Pokój jest wyposażony w kanapę (rozkładaną), stolik, miękki fotel, lampkę nocną oraz ekran/telewizor.

    W trakcie sesji można oddać się drzemce, korzystaniu z urządzeń elektronicznych (ze słuchawkami w razie potrzeby), czytaniu itp.             Zachęcamy do korzystania z biblioteczki z książkami, przede wszystkim z kategorii zdrowie/świadomość.

Jak wygląda sesja nocna / przygotowanie do sesji nocnej?

    Sesja nocna rozpoczyna się o godz. 21:00 i trwa do 8:00 rano.

    Jeżeli na ostatniej sesji dziennej dwugodzinnej nie ma żadnego wydarzenia specjalnego i są na niej wolne miejsca, wtedy zapraszamy do przedłużenia nocy o dwie godziny w tej samej cenie i do przyjścia na godzinę 19:00.

    Są dwie przestrzenie, w których można spędzić noc w komorze. Pierwszym wyborem zazwyczaj jest wydzielony pokój, od reszty komory oddzielony drzwiami. W pokoju jest m.in. stolik, lampki, miękki fotel, a do spania służy rozkładana kanapa o szerokości stu dwudziestu centymetrów, na którą kładziemy zmiękczający materac i prześcieradło. Gości prosimy o przyniesienie ze sobą czegoś do przykrycia czyli śpiwora albo kołdry i czegoś pod głowę. W komorze są jeszcze koce, które mogą posłużyć jako dodatkowe wsparcie w razie potrzeby. W części głównej komory śpi się natomiast na materacach grubości ośmiu centymetrów, które również okrywamy prześcieradłami. W pokoju jest miejsce na jeszcze jeden taki materac.

    Ponieważ w komorze są dwie oddzielne przestrzenie do spędzenia nocy, czasem zdarza się, że obie są zajęte i że po drugiej stronie drzwi śpi ktoś kogo się nie zna. Rezerwując którąkolwiek z tych przestrzeni rezerwuje się ją już w całości dla siebie. Niektórzy goście życzą sobie rezerwację całej komory na noc tylko dla siebie, w takim przypadku wystarczy opłacić dodatkowo nocleg jednego dorosłego, czyli potencjalnego gościa na noc - przy okazji rezerwacji sesji nocnej informujemy o natężeniu zainteresowania nocami w danym okresie.

Na rezerwację pokoju na noc obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Jaka jest temperatura w komorze?

    W komorze staramy się utrzymywać odczuwalną temperaturę na poziomie 18-20°C. Bierze się to z pewnego kompromisu pomiędzy faktem iż w niższej temperaturze obserwuje się wyższą wchłanialność tlenu a przyzwyczajeniami naszych gości do komfortowej temperatury.

Jak wygląda zapis z dziećmi?

    Zapisy dzieci:

Zazwyczaj umawiamy się 40 minut przed regularnym wejściem z dziećmi, które wchodzą pierwszy raz.
Takie wcześniejsze wejście organizujemy zawsze dla

 - dzieci ze spektrum,

 - dzieci, które mogą mieć jakieś problemy z uszami, zatokami, itp.,

 - dzieci generalnie małych, które mogą potrzebować wyjątkowo bezpiecznej przestrzeni przy tej nietypowej sytuacji.

Do dyspozycji wewnątrz normobarii jest kosz z zabawkami i grami dla dzieci.

Specjalne potrzeby dzieci i dorosłych

    Prosimy o informację w jaki sposób moglibyśmy uczynić pobyt w Normobarii Wilanów łatwiejszym.

Wynajem komory

    W Normobarii Wilanów organizowane są spotkania dla niezliczonych celów. Prosimy o kontakt w sprawie wynajęcia komory pod konkretny pomysł.