Zapraszamy do skorzystania z PROMOCJI WAKACYJNEJ na karnety 10 sesji dziennych w cenach -35%! Termin ważności karnetów upływa 31.08.2024.

Normobaria Wilanów działa 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Masaż dźwiękiem kamertonów – sesje indywidualne
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Masaż dźwiękiem kamertonów – sesje indywidualne

26 lipca @ 17:00 - 21:00

Zapraszamy na indywidualne sesje masażu dźwiękiem odbywające się podczas sesji w prywatnej przestrzeni naszej normobarii.

🌿 O dźwiękoterapii
Nada Brahma – Wszechświat jest Dźwiękiem
Od tysięcy lat w wielu filozofiach, religiach, obrzędach kulturowych dźwięk i muzyka są rozpoznawane jako podejście do Absolutu i przemiany życia. Współcześnie dźwięk wykorzystywany jest w diagnostyce i terapiach medycznych, neuromarketingu i wielu innych dziedzinach, a sama dźwiękoterapia jest najpotężniejszym współczesnym narzędziem terapeutycznym.

🌿 Odkryto całe spektrum czynników wielopoziomowego oddziaływania dźwięków na człowieka. Co czujemy kiedy słuchamy muzyki?
Nasz nastrój i uczucia zmieniają się. Możemy czuć się wzniośle, wejść w trans medytacyjny, ale może być odwrotnie, może wywołać w nas smutek, drażnić, a nawet wzbudzić agresję. Często jest tak, że nie zdajemy sobie sprawy, że muzyka, czy też informacje płynące w tle z jakiegoś nośnika spowodowały nasze rozdrażnienie.

🌿 Muzyka i słowa, jako zbiór wielu dźwięków są skomplikowanym algorytmem matematycznym, którego słucha i przetwarza nasz najbardziej muzykalny organ, czyli mózg.
W różnych jego częściach znajdują się tzw. mapy skojarzeń dźwiękowych. Posługując się tymi zbiorami dźwięków, przetwarzane są, czyli kodowane i dekodowane wspomnienia i wszystkie informacje, zgodnie z posiadaną indywidualną wiedzą, jak również wzbogacane są o nowe treści. Tworzone są w ten sposób nowe mapy i korygowane jednocześnie istniejące już połączenia neuronalne. Dany dźwięk, akord czy też krótka linia melodyczna, w jednej chwili potrafi przywołać wspomnienia, nawet te bardzo odległe w czasie. Poprzez odpowiednie wibracje jakie wydają terapeutyczne instrumenty muzyczne nasz mózg natychmiast przechodzi w inne spektrum falowe, umysł zwalnia, myśli przestają płynąć tak szybko, oddech staje się wolniejszy i pogłębiony, zwalnia rytm serca, cały organizm wycisza się. Jest to moment, w którym jesteśmy w stanie dotrzeć do naszego banku danych, czyli naszej podświadomości. Kiedy mózg słucha dźwięków terapeutycznych, w obszarze odpowiedzialnym za odczuwanie lęku i strachu jego aktywność zmniejsza się, natomiast w obszarze odpowiedzialnym za odczuwanie radości następuje wzrost aktywności. W tym czasie dochodzi do przetransformowania zakodowanych w podświadomości starych, negatywnych emocji, które są najczęściej podłożem dla chorób psychosomatycznych. Odpowiedni dobór dźwięków terapeutycznych powoduje, że następuje zmiana nawyków myślenia (informacji) na pozytywne. Za pomocą dźwięku szybciej dochodzi do zapamiętywania i grupowania zbieranych informacji z naszego otoczenia. Dzięki tym odkryciom udowodniono, że mózg posiada niemalże nieograniczone możliwości kodowania i dekodowania wiedzy. Wniosek nasuwa się sam, muzykoterapia jest najlepszym środkiem wywołującym radość, błogość, spokój, relaks i odprężenie oraz inne korzyści, które wymieniam poniżej.

🌿 Muzykoterapia za pomocą kamertonów Jest to prosta i naturalna metoda utrzymania swojego zdrowia w harmonii, radości i spokoju. Poprzez oczyszczenie i poszerzenie własnej przestrzeni powraca witalność, energia i wola działania. Kiedy fale dźwiękowe przenikają ciało, w jego komórkach dochodzi do wibracji, która potrafi przywrócić zdrowie lub też zdrowe ciało może wzmocnić, uodpornić na choroby. Dzieje się tak z powodu wypełniającej nas w przeważającej części wody, która jest doskonałym przekaźnikiem fal dźwiękowych. Wibracja przenoszona za pomocą naszych tkanek sprawia, że zmieniamy się w specyficzny instrument muzyczny, gdzie każdy narząd, każda cząsteczka, komórka, tkanka czy dowolna część ciała nieustannie generuje całe gamy wibracji, wytwarzając pole bioenergetyczne przenikające i otaczające nas. Nic więc dziwnego, że reagujemy na wibracje pochodzące z zewnątrz i wchodzimy w rezonans, który zależnie od jego jakości może uzdrawiać albo niszczyć. Zastosowanie dźwięku w przywracaniu równowagi psychicznej i fizycznej znane jest ludzkości od wieków. W ostatnich latach, wraz ze wzrostem ludzkiej świadomości, obserwuje się szczególnie duże zainteresowanie rozszerzającą się dziedziną dźwiękoterapii przy zastosowaniu coraz nowszych technik i technologii. Wiemy już, że cała materia wibruje na poziomie różnych, specyficznych dla siebie częstotliwości. Nauka udowodniła, że fala akustyczna ma silne oddziaływanie na każdą materię, niezależnie od jej stanu skupienia.

Spektrum działania:

 • stan wyciszenia i relaksu,
 • głębokie odprężenie,
 • uspokojenie, lekkość, harmonia,
 • zniwelowanie mikro napięć w ciele,
 • równowaga układu immunologicznego,
 • uruchomienie procesów samoleczenia organizmu,
 • usuniecie blokad energetycznych w ciele,
 • ukojenie w wielu dolegliwościach, jak: bóle narządów wewnętrznych, stawów i kręgosłupa, stłuczenia, haluksy, stres, bóle głowy, migreny, depresja, obniżone libido, bezsenność, natrętne myśli, stany zapalne, bóle różnego pochodzenia, otyłość, cellulit, stany chronicznego zmęczenia.

 

Masaż wykonuje Ewa Meissner “Od 33 lat praktykuję terapie holistyczne. Jestem terapeutką ajurwedyjską, absolwentką Instytutu Jiva Ayurveda w Indiach oraz muzykoterapeutką metody Indepth Cellular Therapy. Prowadzę wraz z mężem warsztaty zdrowego stylu życia “S.O.S dla Ciała Umysłu i Psychiki” oraz koncerty relaksacyjno-medytacyjne w Polsce i zagranicą.”

 

DODATKOWE INFORMACJE:

Masaż odbywa się w trakcie pobytu w komorze, w prywatnej przestrzeni.

 • Indywidualna sesja dźwiękowa odbywa się w pozycji leżącej.
 • Czas trwania sesji: pojedynczej – 50 min, podwójnej – 100 min.
 • Koszt sesji 50 min – 150 zł; Koszt sesji 100 min – 250 zł
 • Sesja w normobarii trwa 2 godziny, czyli po zabiegu macie czas na odpoczynek/integrację doświadczenia w warunkach komory normobarycznej.
 • Do opłaty za masaż należy doliczyć opłatę za pobyt w komorze (według cennika dostępnego na stronie: https://normobaria-wilanow.pl/cennik/). Można także wykorzystać sesję z karnetu.
 • Zapisy przyjmujemy telefonicznie.
 • W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.
  biuro@normobaria-wilanow.pl
  509 139 302

Szczegóły

Date:
26 lipca
Godzina:
17:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:
Call Now Button